Menu Content/Inhalt
Strona główna
Obama w Polsce 27 maja 2011 PDF Drukuj Email
20.05.2011.

OBAMA W POLSCE… PRZYWITAMY GO DEMONSTRACJĄ

Obama w Polsce plakat 

Piątek, 27 maja 2011, g. 19.00, Pałac Prezydencki (ul. Krakowskie Przedmieście 46/48)

Idziemy na bankiet prezydentów. Wstęp wolny ;-)

W dniach 27 – 28 maja do Warszawy przybywa prezydent USA Barack Obama. Ten laureat pokojowej nagrody nobla - wbrew nadziejom milionów własnych wyborców w USA i miliardów ludzi na całym świecie – okazał się kontynuatorem militarystycznej polityki swego poprzednika. Obama wysłał dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy do Afganistanu, a wojna w tym kraju stała się najkrwawsza od dekady. Jednocześnie znacznie nasilił on ataki z bezzałogowych samolotów w Pakistanie – niesławne z powodu ogromnej liczby „pomyłek” i przypadkowych ofiar. Nie spełnił nawet swojej obietnicy wyborczej dotyczącej zamknięcia wiezienia w amerykańskiej bazie Guantanamo na Kubie.

            Polityka USA ma bezpośrednie przełożenie na Polskę. Polski kontyngent w Afganistanie (liczący obecnie 2600 żołnierzy) ma tam pozostać przynajmniej do 2014 r. - wbrew obietnicom wyborczym Bronisława Komorowskiego. Co więcej, jednym z głównych tematów rozmów Obamy z polskimi politykami ma być stacjonowanie w Polsce amerykańskich samolotów F-16, czyli kwestia ustanowienia baz USA w kraju nad Wisłą.

 

Inicjatywa „Stop Wojnie” przywita wiec prezydenta USA demonstracją antywojenną pod hasłami:

 

       Wycofać wojska z Afganistanu

     Zamknąć więzienie Guantanamo

      Nie dla baz USA w Polsce

 Demonstracja odbędzie się w czasie bankietu z udziałem Obamy oraz uczestników Szczytu Prezydentów Państw Europy Środkowej i Wschodniej w piątek 27 maja, o g. 19.00, pod Pałącem Prezydenckim (ul. Krakowskie Przedmieście 46/48). 

 

Zmieniony ( 26.05.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »