Menu Content/Inhalt
Strona główna

Użytkownicy Online

Odwiedza nas 10 gości
Warszawa solidarna ze Strefą Gazy! Demonstracja PDF Drukuj Email
24.07.2014.

 Izrael atakuje Palestyńczyków 

Piątek, 25 lipca 2014

Godz. 16.00

Kancelaria Premiera

Al. Ujazdowskie 1/3,

Warszawa

 

Jeśli jesteś na facebooku, możesz dołączyć do wydarzenia i zaprosić znajomych: http://goo.gl/E9PxbM

 

Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do marszu solidarności z mieszkańcamy Strefy Gazy!
Chcemy jednoznacznie potępić izraelski atak militarny na tę odciętą od świata i atakowaną niewielką enklawę.
W piątek zaczynamy MARSZ SPOD KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW ULICAMI WARSZAWY POD AMBASADĘ IZRAELA.

Zbierzmy się pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów czyli siedzibą polskiego rządu, aby przypomnieć mu, że kontynuując współpracę militarną z Izraelem, staje się współodzpowiedzialny za popełniane przez Izrael zbrodnie wojenne, jak i możliwe zbrodnie przeciwko ludności, do których zaliczają się celowe ataki na ludność cywilną, a także by zaprotestować przeciwko kontynuacji tej współpracy w naszym imieniu – obywatelek i obywateli Polski.

Dalej będziemy iść pod Ambasadę Izraela, by pokazać izraelskiemu rządowi nasz sprzeciw wobec zabijania niewinnych cywilów - palestyńskich dzieci, kobiet i mężczyzn. Sprzeciw wobec blokady Strefy Gazy. Sprzeciw wobec okupacji Palestyny.


Pokażmy, że warszawiacy są zjednoczeni w solidarności z oblężonymi mieszkańcami Strefy Gazy.

8 lipca 2014 rząd Izraela rozpoczął kolejny atak zbrojny na Strefę Gazy. Do tej pory, liczba zabitych Palestyńczyków przekroczyła już 500 osób i stale wzrasta (dane z 21/07), są tysiące rannych. Zbombardowanych zostało ponad 70 szkół, 25 ośrodków zdrowia i szpitali, system wodny i kanalizacyjny, a przede wszystkim około 1500 domów, w których przebywali ich mieszkańcy (!!!) czyli OBIEKTÓW CYWILNYCH.

Mówimy NIE MASAKRZE STREFY GAZY! Mówimy NIE zabijaniu cywilów!!! Mówimy NIE okupacji! Mówimy NIE działaniom izraelskiej armii i izraelskiego rządu!!

(Informujemy, że wszelkie treści rasistowskie i ksenofobiczne tak jak każda mowa nienawiści nie będą tolerowane. Osoby wznoszące rasistowskie, antysemickie hasła zostaną wykluczone z udziale w manifestacji.)

 

Organizatorzy: Inicjatywa Stop Wojnie, Kampania Solidarności z Palestyną

 

 

 

Zmieniony ( 24.07.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »