Menu Content/Inhalt
Strona główna
Kolejny polski żołnierz zabity w Afganistanie - spontaniczny protest pod Kancelarią Premiera
15.06.2010.

DOŚĆ OFIAR! STOP OKUPACJI!

We wtorek, 15 czerwca, zginął kolejny polski żołnierz w Afganistanie. Miało to miejsce zaledwie trzy dni po poprzedniej tragicznej śmierci uczestnika polskiego kontyngentu. Jesteśmy w zupełnie innej sytuacji niż kilka dni temu, gdy temat Afganistanu był zupełnie nieobecny w debacie publicznej. Niestety, nasi rządzący raczą mówić o polskim uczestnictwie w wojnie afgańskiej tylko przy okazji kolejnych zabitych polskich żołnierzy. W momencie, w którym kandydaci w wyborach prezydenckich muszą tłumaczyć się z tej wojny, ŻĄDAMY KONKRETÓW W SPRAWIE WYCOFANIA POLSKICH WOJSK Z AFGANISTANU!

ZAPRASZAMY NA SPONTANICZNĄ PIKIETĘ POD KANCELARIĘ PREMIERA (AL. UJAZDOWSKIE 1/3), ŚRODA, 16 CZERWCA, G. 17. 00

Zmieniony ( 15.06.2010. )
 
DNI ANTYWOJENNE - NOWA DATA: 11 - 12 CZERWCA
21.05.2010.

plakat dni antywojenne -11-12 czerwca 2010ściągnij pdf 

UWAGA!!! NOWA INFORMACJA: W PIĄTKOWYM PANELU DYSKUSYJNYM SOBOTNIEJ DEMONSTRACJI WEŹMIE UDZIAŁ M. IN. EWA JASIEWICZ, JEDYNA POLKA UCZESTNICZĄCA W ZAATAKOWANEJ PRZEZ IZRAEL FLOTYLLI WOLNOŚCI. PRZYJDŹ POSŁUCHAĆ NAOCZNEGO ŚWIADKA!

WYCOFAĆ WOJSKA Z AFGANISTANU!

SOLIDARNOŚĆ Z PALESTYŃCZYKAMI!

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W DNIACH ANTYWOJENNYCH POŚWIECONYCH POLSKIEMU UDZIAŁOWI W WOJNIE AFGAŃSKIEJ ORAZ KWESTII SOLIDARNOŚCI Z PALESTYŃCZYKAMI. PLANOWANA NA KWIECIEŃ AKCJA ZOSTAŁA PRZENIESIONA W WYNIKU KATASTROFY W SMOLEŃSKU. NOWA DATA TO 11 I 12 CZERWCA - NIEWIELE PONAD TYDZIEŃ PRZED WYBORAMI PREZYDENCKIMI. NASZYM GŁÓWNYM CELEM JEST WYRAŻENIE PROTESTU WOBEC POLSKIEGO ZAANGAŻAOWANIA W WOJNĘ W AFGANISTANIE  I WŁĄCZENIE TEGO PROBLEMU DO KAMPANII WYBORCZEJ, W KTÓREJ TEMAT TEN NIE JEST DOTYCHCZAS PORUSZANY. TYMCZASEM P. O. PREZYDENTA, BRONISŁAW KOMOROWSKI, W DNIU 14 KWIETNIA (W ŚRODKU ŻAŁOBY NARODOWEJ) PODPISAŁ DECYZJĘ O WYSŁANIU KOLEJNEGO, W DODATKU ZWIĘKSZONEGO, KONTYNGENTU POLSKIEGO DO AFGANISTANU. OBECNIE LICZY ON 3000 ŻOŁNIERZY (ŁĄCZNIE Z 400 W TZW. ODWODZIE STRATEGICZNYM), STANOWIĄC SZÓSTY POD WZGLĘDEM WIELKOŚCI KONTYNGENT OBCYCH WOJSK W AFGANISTANIE.

W ZWIĄZKU Z BRUTALNYM ATAKIEM IZRAELSKICH KOMANDOSÓW NA FLOTYLLĘ WOLNOŚCI - STATKI WIOZĄCE POMOC HUMANITARNĄ DO OBJĘTEJ OD TRZECH LAT BLOKADĄ STREFY GAZY - I ZABICIEM 9 JEJ UCZESTNIKÓW, POSTANOWILIŚMY DOŁĄCZYĆ DO TEMATU DNI ANTYWOJENNYCH SPRAWĘ SOLIDARNOŚCI Z PALESTYŃCZYKAMI. NAJNOWSZY, BEZPRECEDENSOWY AKT AGRESJI ZE STRONY IZRAELA WZBUDZIŁ PROTESTY RUCHÓW ANTYWOJENNYCH NA CAŁYM ŚWIECIE. NIE ZAPOMNIJMY, ŻE POLSKA JEST CZOŁOWYM SOJUSZNIKIEM IZRAELA W UNII EUROPEJSKIEJ I PROWADZI Z TYM KRAJEM OŻYWIONĄ WSPÓŁPRACĘ WOJSKOWĄ.

PLAN DNI ANTYWOJENNYCH:

 

PIĄTEK, 11 CZERWCA, KLUB "POWIĘKSZENIE" (UL. NOWY ŚWIAT 27, WARSZAWA)

G. 17.00 - POKAZ FILMU DOKUMENTALNEGO "PRZEMYŚL AFGANISTAN" (USA, 2009 R., 75 MIN.)

DOKUMENTALNY FILM ROBERTA GREENWALDA SKŁADAJĄCY SIĘ Z SZEŚCIU CZĘŚCI OBRAZUJĄCYCH RÓŻNE ASPEKTY WOJNY AFGAŃSKIEJ (ŻOŁNIERZE, PAKISTAN, KOSZTY WOJNY, OFIARY CYWILNE, AFGAŃSKIE KOBIETY, BEZPIECZEŃSTWO). DOKUMENT TEN POKAZYWANY W WIELU AMERYKAŃSKICH MIASTACH PRZYCZYNIŁ SIĘ DO ZMIANY STANOWISKA SPOŁECZENSTWA TEGO KRAJU WOBEC WOJNY W AFGANISTANIE.

G. 18. 30 - DYSKUSJA PO FILMIE

 UDZIAŁ W NIEJ WEZMĄ: 

 PROF. JOLANTA SIERAKOWSKA - DYNDO

AFGANOLOŻKA I IRANOLOŻKA, DZIEKAN WYDZIAŁU ORIENTALISTYCZNEGO UW, AUTORKA SZEREGU KSIĄŻEK DOTYCZĄCYCH AFGANISTANU.

EWA JASIEWICZ - JEDYNA POLKA BIORĄCA UDZIAŁ W ZAATAKOWANEJ PRZEZ IZRAEL FLOTYLLI WOLNOŚCI. DZIAŁACZKA ANTYWOJENNA OD LAT AKTYWNIE WSPIERAJĄCA MIESZKAŃCÓW OKUPOWANYCH IRAKU I PALESTYNY. EWA PRZEBYWAŁA W GAZIE W CZASIE IZRAELSKIEGO ATAKU W STYCZNIU 2009 R. PRACUJĄC WRAZ Z PALESTYŃSKIMI RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI.

DR FILIP ILKOWSKI

 DZIAŁACZ INICJATYWY "STOP WOJNIE" OD JEJ POWSTANIA W 2002 R. PRACOWNIK INSTYTUTU NAUK POLITYCZNYCH UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

G. 20. 00 - KONCERT "MUZYKA PRZECIW WOJNIE" (CENA: 10 ZŁ)

 ARTYSTYCZNY SPRZECIW WOBEC WOJEN JEST WAŻNĄ CZĘŚCIĄ PROTESTÓW PRZYNAJMNIEJ OD CZASÓW WOJNY WIETNAMSKIEJ (A PEWNIE ZNACZNIE WCZEŚNIEJ). BEZ NIEGO RUCH ANTYWOJENNY BYŁBY ZNACZNIE UBOŻSZY. I TYM RAZEM NIE MOŻE WIĘC ZABRAKNĄĆ DŹWIĘKÓW NIEMIŁYCH SERCOM I USZOM WSZELKICH MILITARYSTÓW. KONCERT JEST JEDNOCZEŚNIE BENEFITEM NA DNI ANTYWOJENNE. ARTYŚCI GRAJĄ ZA DARMO. DZIĘKUJEMY MUZYKOM ORAZ KLUBOWI ZA DARMOWE UDOSTĘPNIENIE SALI!!!

GRAJĄ:

TYMON TYMAŃSKI

NIE SPOSÓB PRZEDSTAWIĆ JEGO BIOGRAFII, BO MUSIELIBYŚMY DOKUPIĆ WIELE GIGABAJTÓW POJEMNOŚCI TEJ STRONY. ZAINTERESOWANYCH ODSYŁAMY NA WWW.TYMANSKI.COM. NAJWAŻNIEJSZE, ŻE OBECNIE, JAK SAM PISZE, "GRA, ŚPIEWA, TAŃCZY, POPIERDUJE I STEPUJE NICZYM JAKUCKA PACYNKA". POŚPIEWA I DLA NAS, AKUSTYCZNIE. I POSTEPUJE. POPIERDYWAĆ BĘDZIE NASZYM PROWOJENNYM WŁADCOM (PRZYNAJMNIEJ TAKĄ MAMY NADZIEJĘ). 

BAUAGANSZEŚCIOOSOBOWA BOMBA MUZYCZNA! ENERGIA I IMPROWIZACJA! JAK MOŻNA PRZECZYTAĆ NA BAUAGANOWYM MAJSPEJSIE: "W OBECNEJ FORMIE BAUAGAN DOJRZAŁ DO W PEŁNI ZAARANŻOWANYCH UTWORÓW OSCYLUJĄCYCH MIĘDZY JAZZEM, MUZYKĄ KLUBOWĄ, RAGGA I WSPÓŁCZESNYM HIP - HOPEM. TĄ UNIKATOWĄ MIESZANKĘ NAZWALI "MIĘDZYSTYL"". MIŁOŚNICY EKSPLOZJI BĘDĄ ZADOWOLENI. STRONKA: WWW.BAUAGAN.COM 

SOBOTA, 12 CZERWCA

KULMINACJĄ DNI ANTYWOJENNYCH JEST DEMONSTRACJA POD HASŁAMI "WYCOFAĆ WOJSKA Z AFGANISTANU" I "SOLIDARNOSĆ Z PALESTYŃCZYKAMI". POKAŻMY RZĄDZĄCYM, ŻE 80 % SPOŁECZEŃSTWA DOMAGAJĄCE SIE ZAKONCZENIA POLSKIEGO UDZIAŁU W WOJNIE AFGAŃSKIEJ POTRAFI TO ROBIĆ NIE TYLKO PRZED TELEWIZOREM, ALE I NA ULICACH. NIECH NAS ZOBACZĄ! NIECH SIĘ PRZESTRASZĄ!

START: G. 13. 00, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, WARSZAWA

PRZEMARSZ POD AMBASADĘ USA I KANCELARIĘ PREMIERA

 

Zmieniony ( 10.06.2010. )
 
Kolejny protest w sprawie ataku Izraela
31.05.2010.
 

IZRAEL ZABIJA - KOLEJNY PROTEST
  Inicjatywa "Stop Wojnie" i środowiska palestyńskie zapraszaja na kolejny protest przeciw brutalnemu atakowi armii izraelskiej na konwój z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy, w wyniku którego zabito kilkunastu międzynarodowych działączy propalestyńskich. Tym razem spotykamy się pod Ambasadą Palestyny, po czym nastąpi przemarsz pod Ambasadę Turcji i zapalenie zniczy w celu upamiętnienia zabitych aktywistów (większosć ofiar śmiertelnych pochodziła z Turcji).

Protest odbędzie się W PIĄTEK (4 CZERWCA) start o g. 16.00 pod Ambasadą Palestyny (ul. Starościńska 1, Warszawa)

WEŹCIE ZE SOBĄ ZNICZE!

Zmieniony ( 05.06.2010. )
 
Kino Palestyna 24-25 kwietnia 2010
20.04.2010.
 plakat Kino Palestyna
 

KINO PALESTYNA

Obrazy Okupacji i Oporu

 

24 - 25 Kwietnia

Nowy Wspaniały Świat (sala kinowa),

ul. Nowy Świat 63

WARSZAWA

 

wstęp wolny

 

 

Program w pdf

 

Zmieniony ( 20.04.2010. )
 
Inicjatywa "Stop Wojnie" o katastrofie w Smoleńsku
12.04.2010.

Łączymy się w bólu z rodzinami i bliskimi ofiar tragicznej katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. W związku z nią Inicjatywa „Stop Wojnie” zdecydowała się na zawieszenie planowanych na 10 – 11 kwietnia Dni Antywojennych. Odbyła się jedynie bardzo skrócona konferencja ograniczająca się do dyskusji o tym, jak w obecnej sytuacji powinien postąpić ruch antywojenny. Celem Dni Antywojennych był protest przeciw militarystycznym działaniom polskich władz, szczególnie w  kwestii coraz większego zaangażowania Polski w wojnę w Afganistanie. Nie sposób było ich przeprowadzić bez ostrej krytyki działań podejmowanych przez czołowe postacie życia publicznego. Przeprowadzenie protestu w momencie tragicznej śmierci wielu z nich, z prezydentem na czele, byłoby aktem ignorancji wobec odczuć milionów mieszkańców Polski po ludzku solidaryzujących się z ofiarami katastrofy. Warto dodać, że wiele ofiar tragedii nie miało nic wspólnego z krytykowaną przez nas polityką państwa polskiego. Pomijając nawet wyjątkowy wymiar tego szokującego wydarzenia, mieliśmy do czynienia z największą katastrofą lotniczą w Polsce od 22 lat.

Jednocześnie podkreślamy, że tragiczna śmierć wielu ludzi w katastrofie w Smoleńsku w niczym nie zmieniła naszego sprzeciwu wobec zaangażowania państwa polskiego w wojnę i przykładania ręki do tragedii śmierci tysięcy mieszkańców Afganistanu. Planowana demonstracja na rzecz wycofania wojsk z Afganistanu nie została więc odwołana, ale przeniesiona. Odbędzie się ona przed przyspieszonymi wyborami prezydenckimi. Chcemy, aby kandydaci wzięli pod uwagę stanowisko większości społeczeństwa dotyczące udziału polskich wojsk w wojnie afgańskiej.

 
 

 

 

Zmieniony ( 14.04.2010. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 20 z 24